Toruń: Opłatek z podopiecznymi DPS

Toruń: Opłatek z podopiecznymi DPS
Fot. Adminstrator

W ramach świątecznych spotkań odbywających się w toruńskich instytucjach, organizacjach i stowarzyszeniach prezydent miasta gościł w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rydygiera.

Spotkanie świąteczne, które odbyło się 11 grudnia stanowiło okazję, by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i przy świątecznym stole porozmawiać o radościach i problemach minionego roku. Atrakcją spotkania były jasełka w wykonaniu pracowników DPS-u oraz jego podopiecznych.

– Dziękuję za ten wspaniały występ, który pokazuje, jak wiele dzieje się w waszym Domu. To miejsce jest bowiem jak dom, w którym panuje radość, wzajemny szacunek, troska o drugiego człowieka – powiedział prezydent Michał Zaleski.

Działający od stycznia 2010 roku Dom Pomocy Społecznej im. ks. Edmunda Jastaka w Toruniu przy ul. Rydygiera 23, prowadzony jest przez Fundację im. Brata Alberta, na zlecenie Gminy Miasta Torunia. Aktualnie przebywa w nim 24 podopiecznych. Celem Domu jest zapewnienie jego mieszkańcom całodobowej opieki oraz zaspokajanie niezbędnych potrzeb, zarówno bytowych, jak i np. edukacyjnych, społecznych. Jego pracownicy organizują także szereg zajęć poza placówką oraz korzystają z oferty kulturalno-rozrywkowej miasta Torunia. Współpracują z innymi placówkami i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych, czego efektem jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych. O dobre samopoczucie mieszkańców dba wykwalifikowany personel: pielęgniarki, opiekunowie, fizjoterapeuta, instruktor terapii zajęciowej, psycholog, pracownik socjalny. Mieszkańcy na terenie placówki objęci są opieką medyczną przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz psychiatrę.

Magdalena Winiarska / torun.pl
Źródło: torun.pl
Fot. Lech Kamiński
Print Friendly, PDF & Email