Toruń: ”Niebieska tęcza” przez cały tydzień

Toruń: ”Niebieska tęcza” przez cały tydzień

Kwiecień to miesiąc poświęcony autyzmowi. Budynek toruńskiego Centrum Badań, Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwojowych „Tęcza” – jak wiele innych w całej Polsce – z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zabłysnął na niebiesko.  Jednak kolorowe iluminacje to nie wszystko, co przygotowano.

W ramach akcji „Niebieska tęcza” zaplanowano dwa dni bezpłatnych konsultacji psychologiczno–pedagogicznych dla rodziców i dzieci, podczas których będzie można uzyskać informacje na temat zaburzeń i źródeł pomocy.  6 kwietnia Centrum Badań, Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwojowych „Tęcza” zaprasza na drzwi otwarte, na których będzie można zobaczyć jak na co dzień wygląda praca z dziećmi i młodzieżą autystyczną. Dzień później odbędzie się szkolenie dla rodziców „Terapia dziecka z autyzmem – model rozwojowy”.  W ramach akcji zaplanowano również zajęcia integracyjne dla najmłodszych „Razem jesteśmy sobą”.

Żeby wziąć udział w zaplanowanych wydarzeniach, należy wcześniej zapisać się telefonicznie (605 414 834) lub mailowo (tecza@wgsystem.pl)

Szczegółowy harmonogram spotkań w ramach akcji „Niebieska tęcza” można znaleźć pod adresem: http://www.torun.pl/sites/default/files/pictures/2016/niebieska_tecza_harmonogram.pdf

Źródło: torun.pl

  MSz  Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15635 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.