Toruń: Już 8 osób zakażonych koronawirusem z ogniska w Urzędzie Marszałkowskim

Toruń: Już 8 osób zakażonych koronawirusem z ogniska w Urzędzie Marszałkowskim
Fot. Pixabay

Do ośmiu osób wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 z ogniska w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. W sobotę rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól poinformował o kolejnych trzech przypadkach potwierdzonych pozytywnym wynikiem testu.

– Do pięciu wyników pozytywnych, które raportowaliśmy wcześniej, w sobotę dodajemy kolejne trzy. To jeden pracownik Urzędu Marszałkowskiego i dwie osoby z rodzin – podkreślił Mól w rozmowie z PAP.

Czwarta osoba zakażona z Torunia, o której poinformowało Ministerstwo Zdrowia, to kolejna z ogniska w zakładzie odzieżowym, gdzie dotychczas odnotowano kilkanaście pozytywnych wyników testów.

Dotychczas od początku epidemii w regionie stwierdzono 666 zakażeń SARS-CoV-2. 539 osób wyzdrowiało, a 49 zmarło. Obecnie liczba aktywnych przypadków wynosi –78. Liczba przebadanych próbek wzrosła do blisko 63 tysięcy. Najwięcej zakażeń stwierdzono w Bydgoszczy – 158 i Toruniu – 140.

Ostatnie dane przedstawione przez Urząd Wojewódzki mówiły o 9 osobach chorych na COVID-19 hospitalizowanych w szpitalach w regionie. Troje pacjentów jest w stanie dobrym, a sześcioro w średnim. W jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Grudziądzu dysponującym 1 100 łóżkami przebywają obecnie trzy osoby z COVID-19.

Tomasz Więcławski
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email