Toruń: IV Bal Fundacji Światło

Toruń: IV Bal Fundacji Światło

Przeszło 200 osób z niepełnosprawnością bawiło się 25 stycznia w Dworze Artusa na IV Balu Fundacji Światło.

Coroczna zabawa karnawałowa służy integracji podopiecznych oraz ich opiekunów z placówek i stowarzyszeń zajmujących się osobami z niepełnosprawnością w województwie kujawsko-pomorskim. W tym roku w balu wzięło udział 240 osób.

– Jesteśmy zaszczyceni, że przyjęliście zaproszenie na nasz czwarty bal osób niepełnosprawnych – powiedziała rozpoczynając bal Janina Mirończuk, prezes Fundacji Światło. – Naprawdę chcemy z wami być, chcemy, żeby Wasze życie było piękniejsze. Życzę Wam udanej zabawy, a ona będzie od Was zależała. A skoro coś zależy od nas, to będzie udane!

Jak podkreśliła prezes fudacji, bal jest imprezą niezwykle wyczekiwaną przez osoby z niepełnosprawnością. Dopytują o niego już podczas wrześniowego pikniku integracyjnego fundacji. Możliwość zaprezentowania się w balowych kreacjach, wyjścia do miasta i spotkania z przyjaciółmi w innym niż na co dzień otoczeniu sprawia im ogromną radość.

– W imieniu prezydenta Torunia, pana Michała Zaleskiego, chciałem podziękować za zaproszenie. Jestem z Państwem po raz czwarty, widzę twarze osób, które były ze mną na pierwszym balu . Cieszę się, że pani prezes nie zabrakło determinacji, żeby organizować kolejne edycje tej imprezy – powiedział Andrzej Rakowicz, zastępca prezydenta Torunia. – Prestiżowa sala mieszczan toruńskich jest dziś zaszczycona Państwa obecnością. Życzę miłej zabawy, a dla tych, którzy pracowali nad przygotowaniem tego balu, wielkie brawa! – zaznaczył.

Dla uczestników przygotowano poczęstunek w Sali Małej i Sali Malinowej, zaś tańce odbywały się w pięknie udekorowanej Sali Wielkiej Dworu Artusa. Tam przy akompaniamencie zespołu Leszka Milińskiego i Tomasza Gumowskiego osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie bawili się do północy. W roli prowadzącego wystąpił toruński aktor Jacek Pysiak.

Bal został zorganizowany przy wsparciu Gminy Miasta Toruń, Urzędu Marszałkowskiego oraz prywatnych sponsorów, m.in. Mirosławy Gajek.

Małgorzata Litwin / torun.pl
Źródło: torun.pl
Fot. Wojtek Szabelski