Toruń: Gdzie do lekarza w majówkę?

Toruń: Gdzie do lekarza w majówkę?

Od jutra, czyli od 1 maja 2018 roku od godziny 8:00 rano nocną i świąteczną opiekę zdrowotną zabezpieczą Wojewódzki Szpital Zespolony, przychodnia Rudak–Med oraz Miejska Przychodnia Specjalistyczna.

A zatem od 1 maja 2018 roku od godz. 8:00 rano świąteczną i nocną opiekę zdrowotną pełnić będą trzy placówki:

– Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu przy ul. Uniwersyteckiej 17 w budynku A, wejście od parkingu – dla dorosłych mieszkańców prawobrzeżnej części Torunia i gmin ościennych (tel 56 611 99 42).

– Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu przy ul. Konstytucji 3 Maja 42 – opieka pediatryczna dla dzieci (do 18. roku życia) z prawobrzeżnej części Torunia i gmin ościennych (tel. 56 679 40 40),

– Specjalistyczne Przychodnie Medycyny Rodzinnej „Rudak–Med” Sp. z o.o., ul. Podgórska 24 – dla mieszkańców (dorosłych i dzieci) lewobrzeżnej części Torunia i okolic (tel. 56 654 78 20).

Jako nocną i świąteczną opiekę zdrowotną rozumieć należy możliwość skorzystania z porady lekarskiej od poniedziałku do piątku od godziny 18:00 do godziny 7:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni wolne od pracy, czyli w weekendy i święta. Z pomocy lekarza i pielęgniarki można wówczas skorzystać wyłącznie w przypadkach nagłego zachorowania bądź nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na przyjęcie w przychodni poz może znacząco, niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Od 1 maja 2018 roku opieka nocna trwać będzie do godziny 7:00 rano, a nie jak wcześniej – do 8:00. Zmiana ta jest podyktowana koniecznością przygotowania gabinetów lekarskich do codziennej pracy.

Numer telefonu dla pacjentów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej: 56 611 99 42. Wkrótce zaczną też obowiązywać numery telefonów komórkowych bezpośrednio do pełniących dyżur lekarzy, bo taka forma świadczenia pomocy jest również dopuszczona.

Należy pamiętać, że w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia należy kontaktować się z izbą przyjęć lub szpitalnym oddziałem ratunkowym.

  Anna Kulbicka–Tondel Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18055 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.