Toruń: Dzieci wracają do przedszkoli

Toruń: Dzieci wracają do przedszkoli
Fot. Pixabay

W poniedziałek (18 maja) część przedszkolaków wróci do swoich placówek. Tego dnia ponownie zostanie otwartych pięć przedszkoli i oddziały przedszkolne w trzech szkołach podstawowych. W ciągu tygodnia ruszą kolejne cztery placówki. W związku z reżimem sanitarnym liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. umożliwiło wznowienie działań przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

– Od tego momentu w toruńskich placówkach trwały przygotowania do uruchomienia, w tym zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego dzieci, pracowników i rodziców. Ustalano także, ile dzieci i do jakich placówek gotowi są przyprowadzać rodzice – mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Gotowość na powrót dzieci do przedszkola potwierdziło 12 spośród 40 dyrektorów publicznych placówek opieki dla dzieci w wieku przedszkolnym. Planują wznowić działalność w przyszłym tygodniu, w tym:

od 18 maja 2020 r. – pięć przedszkoli (Przedszkole Miejskie nr 3, 4, 6, 7 i 9)  oraz trzy szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi (Szkoła Podstawowa nr 9, 11 i 18),
od 19 maja 2020 r. – jedno przedszkole (Przedszkole Miejskie nr 17),
od 21 maja 2020 r. – trzy szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi (Szkoła Podstawowa nr 7, 16 i 19).

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia na powrót dzieci czeka ograniczona liczba miejsc.

Adrian Aleksandrowicz / torun.pl
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email