"Teraz My" - czas seniorów

Już po raz trzeci w Centrum Spotkań Europejskich odbywały się Targi Seniora „Teraz My” i choć tegoroczna edycja jest organizowana z mniejszym rozmachem – wszystkiemu winien remont placówki, to jednak atrakcji dla przedstawicieli trzeciego wieku i ich rodzin nie brakowało.

Podczas niemal czterogodzinnej imprezy seniorzy mogli wysłuchać kilku prelekcji m.in. tych związanych ze zdrowiem czy niebezpieczeństwami związanymi z oszustwami i nieuczciwymi praktykami sprzedażowymi, jak również szereg występów artystycznych.

Podczas targów swoje stoiska miały organizacje i instytucje działające na rzecz i wspierające osoby starsze m.in. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Komenda Miejska Policji w Elblągu, Miejski Rzecznik Konsumentów, Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych i inne. Seniorzy mogli zbadać swój słuch, zapoznać się z praktykami oszustów, poradzić się Miejskiego Rzecznika Konsumentów, obejrzeć film jubileuszowy ZUS, pokaz jogi śmiechu a także pokazy grup warsztatowych działających w ramach projektu „Akademia 60+”.

Kliknij w zdjęcie główne i zobacz fotorelację z wydarzenia.