Terapeutyczna twórczość

Terapeutyczna twórczość

Cykliczne zajęcia warsztatowe z różnych dziedzin sztuki oraz prezentacje sceniczne, wyjazdy na spektakle do teatrów i wystawy – to działania w ramach interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego „TWÓRCZA TERAPIA”.

– Projekt adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, ale w większości proponowanych przez nas form zajęć mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne niezależnie od wieku, sprawności intelektualnej czy dysfunkcji fizycznych – mówi realizatorka, Teresa Miłoszewska z CSE „Światowid”. – Jednym z celów projektu jest pomoc osobom niepełnosprawnym w odkryciu własnych zdolności, zainspirowanie do dalszych działań artystycznych.  

W trakcie zajęć warsztatowych wykorzystywane są różne techniki arteterapeutyczne, m.in.: teatroterapia, taniec, fotografia i muzykoterapia.

Podczas najbliższych zajęć, które odbędą się jeszcze 14,15 i 18 grudnia uczestnicy wykonywać będą m.in. prace malarskie oraz z papieroplastyki, a także wezmą udział w zajęciach z edukacji filmowej oraz samodzielnie przygotują ozdoby choinkowe.

– Niezwykle atrakcyjnie zapowiadają się również zajęcia z kultury i historii regionalnej organizowane w formie wycieczki do Torunia – dodaje Teresa Miłoszewska. – Miejsc na wycieczkę już nie ma, ale w zajęciach warsztatowych uczestniczyć może każdy.

Podsumowanie tegorocznej edycji projektu, połączone z wystawą i prezentacjami scenicznymi odbędzie się w środę 30 grudnia o godz.16 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.  

Projekt, którego organizatorami są CSE „Światowid’ i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art”, dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Na zdjęciu – twórcza terapia w pracowni ”Światowida”  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 4666

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.