Tapeciara, tipsiara, tandeciara, czyli slang od A do Z

Kim jest tapeciara? Po czym rozpoznajemy tipsiarę? Czym się cechuje tandeciara? Kogo nazywamy troglodytą? Kto zasługuje na miano trolla?

W slangu na literę t nie brakuje rozmaitych typków i typiar, spróbujemy przyjrzeć się niektórym z nich nieco bliżej. Tapeciara to dziewczyna z dużą ilością tapety lub tynku na twarzy. Tapeta i tynk to przesadny makijaż. Jeżeli dziewczyna eksponuje nienaturalnie długie, sztuczne paznokcie, czyli tipsy, to nazywa się ją tipsiarą. Z tapetą, tynkiem i tipsami trzeba uważać, bo można wyjść na tandeciarę, a to nic miłego. Tandeciara to kobieta, która nie ma gustu.

W slangu na literę t możemy też się natknąć na tank i tereskę. Tankiem nazywana jest kobieta szeroka w barach. A jeżeli dziewczyna nie ma biustu, innymi słowy jest płaska jak deska, to nazywa się ją tereską.

Inne typki na literę t, to: taboret, troll, troglodyta, tranzystor, talenciak. Z tego towarzystwa najmniej przyjemni są troll i troglodyta. Trolle możemy spotkać tylko w sieci, gdyż tak nazywa się osobnika, który atakuje fora dyskusyjne swoimi bezsensownymi wypowiedziami. Mało tego, że troll wpisuje głupie komentarze, to jeszcze robi błędy ortograficzne i posługuje się fatalnym językiem. Mówimy stop wszystkim trollom, a także troglodytom, czyli typkom zachowującym się prymitywnie.

To właśnie troglodyci zwykle robią trzodę. Trzodą nazywamy pewien rodzaj zachowania typowy dla ludzi niekulturalnych, niewychowanych. Przy czym ci, którzy robią trzodę zwykle nie zdają sobie sprawy, że ich zachowanie jest niewłaściwe, oni po prostu dobrze się bawią. A na kogo mówi się taboret? Określenie to stosowane jest wobec ludzi niskiego wzrostu, no bo w końcu taboret to niewysoki mebel.

Z kolei tranzystorem nazywa się mężczyznę, który przebiera się w babskie łaszki. Określenie taleńciak bynajmniej nie jest komplementem. Taleńciak to osobnik, któremu wydaje się, że ma talent, ale otoczenie uważa inaczej.

Na koniec przypomnimy sobie kilka slangowych czasowników na literę t, tankować, czyli pić alkohol, tyrać, czyli ciężko pracować, tarabanić się, czyli wchodzić do góry, tachać, czyli coś nieść oraz tegować. Tegować to słowo uniwersalne, które nic nie oznacza, a jednocześnie można nim zastąpić wiele innych czasowników.   Agnieszka Pietrzyk Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8112

Print Friendly, PDF & Email