Taneczne show otwarte na niepełnosprawnych

Taneczne show otwarte na niepełnosprawnych

Trwa kolejna, już 9 edycja telewizyjnego show „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Kto tym razem sięgnie po tytuł mistrz tańca i zdobędzie kryształową kulę? Czy tym razem może to być osoba z niepełnosprawnością?

„Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” to program rozrywkowy nadawany najpierw w TVN, a następnie reaktywowany i przejęty przez stację Polsatu. Od lat ma w założeniu połączenie w pary osobowości medialne z zawodowymi tancerzami, którzy za zadanie mają w każdym odcinku zaprezentować dany taniec. Wszystko podlega ocenie surowego jury, w którym zasiadają: Iwona Pavlović, Andrzej Grabowski, Michał Malitowski i Ola Jordan.

W tegorocznej edycji udział biorą:

– Justyna Żyła (żona skoczka narciarskiego Piotra Żyły)

– Joanna Mazur (lekkoatletka)

– Anna Jagodzińska (modelka)

– Daniel Kuczaj (Quczaj – trener personalny)

– Jakub Kucner (Mister Polski 2017)

– Agnieszka Radwańska (tenisistka)

– Tamara Gonzalez-Perea (Macademian Girl – blogerka modowa)

– Paweł Dudek (Czadomen – piosenkarz disco-polo)

– Mariusz Węgłowski (aktor)

– Dominika Tajner-Wiśniewska (żona piosenkarza Michała Wiśniewskiego)

– Sebastian Stankiewicz (aktor i kabareciarz)

– Tomasz Działowy (Gimper – youtuber)

Nie lada sensację wśród środowiska osób niepełnosprawnych wywołało uczestnictwo Joanny Mazur – niewidomej mistrzyni świata w biegu na 1500 metrów. W historii programu to już trzecia osoba z niepełnosprawnością, wcześniej po kryształową kulę ścigali się Iwona Cichosz i Jan Mela.

Pierwszy odcinek wyemitowany 1 marca 2019 roku w Polsacie uchował wszystkie 12 par od eliminacji. Jednak w drugim odcinku z 8 marca program opuściły dwie pary: Ania Jagodzińska i Michał Jeziorowski oraz Dominika Tajner Wiśniewska i Wojtek Jeszke.

Joanna Mazur to 29-letnia mistrzyni, która w wieku 7 lat straciła wzrok w wyniku rzadkiej wady genetycznej. Jako osoba niepełnosprawna startuje w zawodach ze swoim trenerem Michałem Stawickim, byłym triathlonistą. Podczas Mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych w 2016 roku we Włoszech zdobyła złoto na dystansie 200 metrów oraz srebro na 100. Rok później wywalczyła trzy różne medale – złoto na dystansie 1500 metrów, srebro na 800 oraz brąz na 400 metrów.

Czy niewidoma mistrzyni sięgnie po kolejne trofeum, tym razem taneczne? Jej zmagania możemy śledzić co piątek o 20:15 w Polsacie.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.