Szybki PIT

Strona internetowa z niezbędnymi informacjami, dyżury ekspertów z resortu finansów, specjalna infolinia, „drzwi otwarte” oraz wydłużony czas pracy Urzędów Skarbowych. Wszystko to w  ramach akcji Ministerstwa Finansów „Szybki PIT”, która ma pomóc podatnikom szybko i sprawnie się rozliczyć za rok 2008.
  
Akcja odbywa się pod hasłem: „Rozlicz się wcześniej – nie czekaj do końca – bądź jak „Szybki PIT”! Jej głównym celem jest pokazanie społeczeństwu, jak sprawnie i szybko można rozliczyć się za ubiegły rok. Kampania ma na celu nakaże uświadomienie podatnikowi korzyści jakie płyną z szybkiego złożenia deklaracji. Nie od dziś przecież wiadomo, że im szybciej złożymy zeznanie, tym szybciej otrzymamy zwrot nadpłaconego podatku.

W ramach akcji oddana do użytku została specjalna strona internetowa  http://www.szybkipit.pl, na której znajdziemy: formularze podatkowe, broszury informacyjne i wszystkie niezbędne informacje, które pomogą w rozliczeniu. Kolejnym założeniem akcji są dyżury ekspertów z resortu finansów, którzy odpowiedzą na pytania podatników, pomogą rozwiać wątpliwości, doradzą w sprawie ulg i odliczeń. Ministerialni eksperci będą czekać na telefony od podatników 16 i 23 kwietnia w godzinach od 10 do 13. Numer pod który można będzie dzwonić podany zostanie na stronach Ministerstwa.

Swoją pomoc w zawiłościach podatkowych oferuje także dziennik „Fakt”, który także organizuje dyżury ekspertów podatkowych 1, 8, 15, 22, 29 kwietnia w godzinach od 10 do 13. Pomoc będzie można uzyskać dzwoniąc pod bezpłatna infolinię: 0 800 888 400.

Kolejnym udogodnieniem są „dni otwarte” w urzędach skarbowych w całej Polsce. Najbliższy już już 25 kwietnia. Dla wszystkich, którzy nie zdążą złożyć zeznania, w ostatnim tygodniu kwietnia Urzędy Skarbowe wydłużają swój czas pracy. Pamiętajmy: nie złożenie deklaracji w ustawowym terminie, tj. do końca kwietnia, może narazić nas na karę grzywny wymierzaną na podstawie przepisów kodeksu karnego skarbowego.
  Oprac. RS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 3487

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.