Szef MZ: Będą wybuchały ogniska zachorowań na koronawirusa, będzie tak w najbliższych miesiącach

Szef MZ: Będą wybuchały ogniska zachorowań na koronawirusa, będzie tak w najbliższych miesiącach
Fot. Pixabay

Będą wybuchały ogniska zachorowań na koronawirusa, będzie tak w najbliższych miesiącach, dopóki nie zlikwidujemy koronawirusa – przekazał w środę szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski.

Szumowski został zapytany w Polsat News o wybuch ogniska zakażeń koronawirusem w zakładach meblarskich w powiecie kępińskim, w Wielkopolsce i o to, czy należy spodziewać się wybuchu kolejnych takich ognisk. – Będą wybuchały ogniska i tak będzie nie tylko w najbliższych dniach, ale będzie tak w najbliższych miesiącach, dopóki nie zlikwidujemy koronawirusa. Te ogniska będą się pojawiały – odpowiedział minister.

W środę w powiecie kępińskim zanotowano 75 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest dziecko. Starosta kępiński Rober Kieruzel ocenił, że wzrost zakażeń jest „gwałtowny”. – Jest to przerażające i bardzo poważne – podkreślił.

Jednym z głównych miejsc dotkniętych koronawirusem jest zakład meblarski w gminie Baranów. Zatrudnia on ponad tysiąc osób. Jak stwierdzi starosta kępiński, jest to miejsce, które „bardzo zostało dotknięte koronawirusem”. – Na dzisiaj zostało przebadanych ok. 400 osób. Od kolejnych 600 zostaną pobrane wymazy w czwartek – poinformował Kieruzel. Do tej pory w zakładzie stwierdzono 100 zakażeń mieszkańców powiatu kępińskiego.

Inne ogniska zakażeń koronawirusem w Polsce, które obserwowano w ostatnich dniach, to kopalnie. Województwo Śląskie jest tym, w którym obecnie notuje się najwięcej nowych przypadków zachorowań na COVID-19.

Łącznie w Polsce od wybuchu epidemii odnotowano 19 tys. 739 przypadków zakażenia i 962 zgony z jego powodu.

Krzysztof Kowalczyk
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email