Sytuacja dziecka niepełnosprawnego w rodzinie - warsztaty

Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” w Elblągu oraz Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” zapraszają rodziców oraz opiekunów osób niepełnosprawnych na warsztat pedagogiczno – terapeutyczny „Sytuacja dziecka niepełnosprawnego w rodzinie”.

Warsztat prowadzony przez Marlenę Szwemińską oraz Alicję Gułę realizowany jest w ramach projektu pn. ”Wielokierunkowy system wsparcia rodzin wychowujących dzieci i młodzież niepełnosprawną”, dofinansowanego ze środków Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

W rodzinie wychowującej dziecko niepełnosprawne niemal  wszystko skupia się wokół niego. Często na dalszy  plan  schodzą: współmałżonek, dzieci zdrowe, inni członkowie  rodziny. Rodzice nieustannie borykają się z różnymi  problemami dotyczącymi niepełnosprawności, kłopotami dnia codziennego. Z czasem uświadamiają sobie, że nie radzą sobie z własnymi emocjami, mają trudności z porozumiewaniem się w rodzinie, że piętrzą się kłopoty, z którymi nie bardzo potrafią sobie poradzić. Niezwykle ważna jest wówczas pomoc profesjonalistów: psychologów, pedagogów, lekarzy.

W ramach kilkumiesięcznego projektu realizowane są następujące działania:
– specjalistyczne poradnictwo i terapia rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin dysfunkcyjnych oraz z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną ( zajęcia indywidualne i grupowe, warsztaty pedagogiczno – socjoterapeutyczne)
– wsparcie rodzin z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną poprzez zorganizowanie aktywnych form zajęć integracyjno – terapeutycznych dla dzieci i młodzieży
(warsztaty artystyczne, integracyjny plener artystyczny).

Najbliższy warsztat odbędzie się 30 lipca 2007 o godz. 17 w Galerii Nobilis – CKiWM „Światowid”, Elbląg, Pl. Jagiellończyka 1.
Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje: Teresa Miłoszewska, tel. 055 611 20 65, e-mail: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl  T. Miłoszewska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 1788

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.