Sylwestrowy bieg w szczytnym celu

Sylwestrowy bieg w szczytnym celu
Fot. Adminstrator

W ostatnim dniu roku ulice Starego Miasta w Krakowie tradycyjnie zostaną opanowane przez tłumy biegaczy-przebierańców. W samo południe z Małego Rynku na trasę „Smoczej piątki” lub „Radosnej dziesiątki” wyruszą uczestnicy 16. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Obowiązuje limit startujących – 2500 osób. Warto dołączyć do tego kolorowego korowodu – po raz kolejny dochód z imprezy zostanie przekazany na szczytny cel.

„Smocza piątka” (5 km) przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, a „Radosna dziesiątka” (10 km) dla osób pełnoletnich (w drodze wyjątku za zgodą rodzica dopuszczone do biegu mogą być osoby, które ukończyły 16 lat). Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów to 90 minut.

Zapisy internetowe do 16. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego potrwają do 22 grudnia. Po tym terminie, zgłoszenia będą przyjmowane w biurze zawodów – 30 i 31 grudnia, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit startujących ustalony na 2500 osób.

Do 1 grudnia obowiązuje opłata startowa w wysokości 30 zł dla uczestników poniżej 18. roku życia i 45 zł dla dorosłych. Później wpisowe wzrośnie odpowiednio do 40 i 55 zł. W biurze zawodów (mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. św. Marka 34) wyniesie 50 i 75 zł.

Poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn na obu dystansach, prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa – dla najliczniej reprezentowanej grupy biegowej (kluby, stowarzyszenia). Nagrodzony zostanie klub, którego największa liczba reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana będzie nazwa klubu podana indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

– Zachęcamy do przebrania się w fantazyjne stroje – mile widziane nawiązujące do historii i tradycji Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum trzy osoby; miejsca I-III), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce; miejsca I-III), najlepsze przebranie indywidualne (miejsca I-X) oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia (miejsca I-III) – informują organizatorzy.

Szczegóły znajdują się w regulaminie 16. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

Podobnie jak to było w przypadku trzech poprzednich edycji, dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Źródło: krakow.pl
Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Print Friendly, PDF & Email