Święta z fundacją pachną dobrem

Święta z fundacją pachną dobrem
Fot. Adminstrator

My tu sobie ciągle wakacje wspominamy — a Boże Narodzenie za pasem. Tylko wyglądać Mikołajów i nasłuchiwać, czy z jakichś głośników już nie płynie „Last Christmas”… Wystartowała „Gwiazdka z przyszłością” 2019.

Wiadomo: każdy szuka sposobu, by te Święta były idealnie udane, a ich Magia trwała przynajmniej do wiosny. Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” szczęśliwie swój sposób na magiczne Boże Narodzenie znalazła już kilka lat temu i chętnie się nim podzieli: żeby święta naprawdę się udały, trzeba zwyczajnie chcieć i umieć pomagać innym ludziom, najlepiej najmłodszym. A w szczególności dzieciom, którymi opiekuje się Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Choćby wesołej i energicznej Julce (lat 10), która urodziła się z zespołem Aspergera. Albo 3-letniemu Kacperkowi, który od urodzenia cierpi na obustronny głęboki niedosłuch nerwowo-zmysłowy czwartego stopnia.

— Każde z dzieci jest inne i o czym innym marzy. Gorąco zachęcam zatem do udziału, bo cóż może być lepszego na święta niż uśmiech szczęśliwego dziecka, mówi Dyrektor Zarządzająca Fundacji Iwona Żochowska–Jabłońska. Zbieramy pieniądze i produkty, dzięki którym chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Warmii i Mazur przygotujemy świąteczne prezenty, kupimy niezbędne leki, zapłacimy za ich rehabilitację, być może wspólnie uratujemy komuś życie, dodaje Szefowa fundacji.

Abyśmy jednak mogli pomóc dzieciom, potrzebujemy pomocy przyjaciół. W poprzednim roku, dzięki udziałowi w „Gwiazdce z przyszłością” 25. szkół, 4. przedszkoli, 36. firm i sztabu wolontariuszy z naszego regionu przygotowaliśmy ponad 500 prezentów świątecznych i zebraliśmy 55 tysięcy złotych — mówi koordynatorka akcji Agnieszka Terebiłów.

Cóż bowiem warte najpiękniej nawet przystrojone drzewko i fura prezentów pod nim, na co komu najsmaczniejsze nawet uszka, barszcze, pierniki i makowce — gdy jakieś dziecko jest smutne? Święta to czas, kiedy nikomu nie wolno być smutnym, a już na pewno nie dzieciom!

Jeśli więc chcesz, by to dzięki Tobie Julka, Kacper i 380 innych, małych podopiecznych fundacji najbliższe święta spędzili w beztroskiej, pełnej uśmiechów atmosferze i aby cieszyli się ze świątecznych podarków tak szczerze i głośno, jak tylko dzieci potrafią — już dziś dołącz do akcji „Gwiazdka z przyszłością”.

Print Friendly, PDF & Email