Świąteczna zbiórka dla dzieci

Świąteczna zbiórka dla dzieci

„Puszka dla chorego maluszka” – pod takim hasłem w dniach 27, 28, 29 i 31 grudnia aktorzy Teatru Ludowego i lekarze z „Żeromskiego” zbierają pieniądze dla małych pacjentów. Każdy, kto chciałby wspomóc akcję na rzecz zakupu sprzętu dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, może to zrobić przed zaplanowanymi na te dni spektaklami na Dużej Scenie i Scenie pod Ratuszem lub wpłacić datki na podany numer konta.

Trzy znane kobiety: aktorka Alina Kamińska, reżyserka Małgorzata Bogajewska i lekarka Marta Czubaj-Kowal, organizują świąteczną zbiórkę i zachęcają krakowian do jej wsparcia.

Przez cztery dni aktorzy Teatru Ludowego i lekarze z „Żeromskiego” zbierają pieniądze na zakup sprzętu dla małych pacjentów, w tym m.in. aparatu do szybkiej diagnostyki, wózka reanimacyjnego, fotela do pobierania krwi.

– W szpitalu trwa remont, nieustannie też odnawiamy sprzęt, ale potrzeby wciąż są ogromne. Dlatego każda pomoc jest dla nas niezwykle ważna – zaznacza Marta Czubaj-Kowal, szefowa oddziału pediatrycznego w „Żeromskim” i wiceprezeska Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala.

Osoby, które chcą wesprzeć akcję „Puszka dla chorego maluszka”, mogą wpłacać także datki na konto stowarzyszenia: 41 1240 4588 1111 0010 8566 0833.

Źródło: krakow.pl
Fot. pixabay.com