Stop niewolnictwu! Zanim wyjedziesz do pracy - sprawdź!

Stop niewolnictwu! Zanim wyjedziesz do pracy - sprawdź!

Problem handlu ludźmi i współczesnego niewolnictwa w dzisiejszych czasach jest ogromny. Współcześnie po Ziemi chodzi aż 40,3 mln niewolników, z czego 24,9 mln osób stanowią pracownicy przymusowi. Niewolnictwo nie zakończyło się ze zniesieniem go w XIX wieku. Zmieniło swoje formy i oblicze. W dzisiejszych czasach nie polega ono na „posiadaniu człowieka”. Ktoś, kto jest zniewalany, często zmuszany jest do ciężkiej pracy, gnębiony przy tym psychicznie i fizycznie, kontrolowany przez „pracodawcę”, traktowany jak towar, który może być kupiony i sprzedany jako „własność”.

Żaden kraj nie jest wolny od niewolnictwa, może ono dotknąć każdego człowieka, w różnym wieku, płci i różnej rasy. Szacuje się że w Wielkiej Brytanii są dziesiątki tysięcy współczesnych niewolników. W związku z tym, że w 2015 roku Polacy znajdowali się w pierwszej piątce ofiar handlu ludźmi w Wielkiej Brytanii, stworzony został projekt prewencyjny na terenie Polski Przeciwdziałanie Handlowi Ludźmi i Współczesnemu Niewolnictwu, którego głównym celem jest zmniejszenie liczby ofiar wśród Polaków. Powyższy cel jest realizowany przez Punkt Weryfikacji Ofert Pracy (PWOP) w Warszawie i w Malborku.

Punkt Weryfikacji Ofert Pracy, jak sama nazwa wskazuje może sprawdzić każdą ofertę pracy pod kątem legalności i bezpieczeństwa, wykorzystując przy tym sprawdzone narzędzia. Zatem, każdy może bezpłatnie skorzystać z usług PWOP, jeśli zastanawia się nad wyjazdem zagranicę i otrzymał ofertę pracy, która na przykład jest pod pewnymi względami kusząca w porównaniu do innych ofert, trzeba się szybko zdecydować, brak czasu na zastanawianie, jest to oferta słowna od znajomego, rodziny bądź osoby trzeciej. Wszystkie te przesłanki powinny wzbudzić zaniepokojenie i koniecznie należy zgłosić się do Punktu Weryfikacji Ofert Pracy. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli oferty pracy w Internecie czy innych mediach brzmią całkiem normalnie, nie jest to dowodem, że są bezpieczne. Nie powinno się tracić wówczas rozsądku. Najbezpieczniej sprawdzić nawet najlepiej brzmiącą ofertę, na którą jest się gotowym zaaplikować właśnie korzystając z usług Punktu Weryfikacji Ofert Pracy.

Na jaki zakres usług można liczyć w Punkcie Weryfikacji Ofert Pracy?

• Indywidualne podejście

• Anonimowość względem pracodawcy

• Kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy

• Rzetelne sprawdzenie oferty pracy na terenie całej Europy

• Omówienie wyników weryfikacji osobiście lub zdalnie

• Informacje o prawach pracowniczych w danym kraju

• Kontakty pomocowe w kraju, do którego udaje się zainteresowany

• Kontakt ze specjalistami PWOP podczas pobytu za granicą

• Wsparcie w razie problemów po podjęciu pracy

• Traktowanie bez dyskryminacji

Fundatorem powyższego projektu jest Biuro Projektów Międzynarodowych Armii Zbawienia Wielkiej Brytanii i Republiki Irlandii, ang. The International Projects Office of The Salvation Army’s United Kingdom Territory with The Republic of Ireland pod patronatem Ambasady Brytyjskiej w Polsce, ang. British Embassy in Poland.

Osoby zainteresowane usługami Punktu Weryfikacji Ofert Pracy zachęcamy do kontaktu oraz do zapoznania się i śledzenia naszego profilu na Facebooku.

Projekt Przeciwdziałanie Handlowi Ludźmi i Współczesnemu Niewolnictwu
Punkt Weryfikacji Ofert Pracy Punkt Weryfikacji Ofert Pracy
Ul. Grajewska 6/8 ul. Poczty Gdańskiej 3
Warszawa Malbork
Tel. +48 574 482 744 tel. +48 733 782 558
https://www.armia-zbawienia.pl/przeciw-niewolnictwu.html
https://web.facebook.com/weryfikacja.pracy/

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.