Spotkanie z Tomaszem Sikorą i wernisaż wystawy „Jesteśmy”

Spotkanie z Tomaszem Sikorą i wernisaż wystawy „Jesteśmy”

W poniedziałek (30 września) o godz. 18:00 Biblioteka Elbląska zaprasza do sali „U św. Ducha” na spotkanie z wybitnym artystą fotografem Tomaszem Sikorą i wernisaż wystawy „Jesteśmy”. Wstęp wolny.

Rozmowę wokół książki „Kapitalnie” poprowadzi Dominik Żyłowski.

Tomek Sikora – fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 75 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii.

Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat.

Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną.

„Kapitalnie”

Ta książka to kapitalne spotkanie. Spotkanie z nietuzinkowym facetem, charyzmatycznym indywidualistą, magikiem fotografii i jednym z jej najwybitniejszych twórców o światowej renomie. Z nieśpiesznych rozmów dziennikarki Doroty Wodeckiej z Tomaszem Sikorą wyłania się arcyciekawy portret uznanego artysty, ale także swego rodzaju drogowskaz na dobre życie, bo… „Życie to kapitalna rzecz jest”. Ta książka, pełna empatii pochwała wolności, bezinteresowności i zachwytu nad światem przy wszystkich jego niedoskonałościach, jest tego dowodem.

Tomasz Sikora mógłby z powodzeniem obdarować swymi przygodami jeszcze wiele osób. Żył w kilku epokach i na kilku kontynentach, poznał sławy i tych, których z reguły na ulicy staramy się nie zauważać lub wręcz unikamy. Sam także przyjmował różne wcielenia.

„– Wiesz, co zauważyłem? Że kilkakrotne powtórzenie przed zaśnięciem, nawet szeptem, ale tak, żeby słowa wyszły przez usta: „o, jak wspaniale się czuję, jak mi jest dobrze”, działa kapitalnie.

– Jak?

– Tak, że się budzę rano radosny. Prawdopodobnie dobre słowa zaczynają naciskać odpowiednie klawisze w mózgu.” (Fragment książki).

Więcej informacji pod nr telefonu: (55) 625 60 13.

Spotkanie zrealizowane zostanie przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Źródło: tomeksikora.eu