Spotkaj się z Pawłem Huelle

Spotkaj się z Pawłem Huelle

W piątek 26 października o godz. 17.00 BE zaprasza do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z gdańskim pisarzem, autorem głośnego „Weisera Dawidka” – Pawłem Huelle. Spotkanie poprowadzi gdańszczanka Barbara Piórkowska – poetka, pisarka i performerka. Wstęp wolny.

Paweł Huelle (ur. 1957) – ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Autor książek: „Weiser Dawidek” (1987), „Opowiadania na czas przeprowadzki” (1991), „Wiersze” (1994), „Pierwsza miłość i inne opowiadania” (1996), „Inne historie” (1999), „Mercedes-Benz. Z listów do Hrabala” (2001), „Byłem samotny i szczęśliwy” (2002), „Castorp” (2004), „Ostatnia Wieczerza” (2007), „Opowieści chłodnego morza” (2008). Popularność przyniosła mu debiutancka powieść „Weiser Dawidek”, zekranizowana przez Wojciecha Marczewskiego w roku 2000. W roku 2001 za książkę „Mercedes-Benz. Z listów do Hrabala” został laureatem Paszportu Polityki. W roku 2008 za powieść „Ostatnia Wieczerza” był nominowany do nagrody literackiej Nike. Na podstawie jego twórczości kilkukrotnie opierano spektakle teatralne. Mieszka w Gdańsku.

Barbara Piórkowska – poetka, pisarka, dziennikarka, performerka,  trenerka warsztatów twórczego pisania, wielokrotna laureatka i stypendystka miasta Gdańska.

Działanie realizowane jest w ramach projektu „Elbląska Jesień Literacka”. Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  inf. nad Biblioteka Elbląska, fot. Joanna Siercha Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8527

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.