Sposób na nudę. Zajęcia artystyczne w Galerii EL

Sposób na nudę. Zajęcia artystyczne w Galerii EL
Fot. Adminstrator

Galeria EL z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej, stworzyła nadzwyczaj ciekawą, październikową ofertę edukacyjną. Każde ze spotkań połączone będzie z pracą twórczą. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Propozycje zajęć dla DZIECI:


Portret

Portret szlachecki, portret dziecięcy, małżeński czy kobiecy – zajęcia omawiające przykłady portretów, sposoby przedstawiania bohaterów. Na podstawie obrazów m.in. Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego, Andy’ego Warhola. Podczas zajęć postaramy się także stworzyć stylizowane portrety każdego z uczestników.

Martwa natura
Zajęcia na kanwie przykładów dzieł ukazujących martwą naturę, między innymi jej najlepszych holenderskich przykładów. Uczestnicy będą mieli okazję do namalowania martwej natury, którą wspólnie skomponują z dostępnych rekwizytów.

Przyroda
Zajęcia prezentujące sposób przedstawiania przyrody w dziełach sztuki, pracach malarskich, m.in. impresjonisty Auguste Renoira. Uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z barwami jesieni, stworzone zostaną prace przedstawiające przyrodę w jej odsłonie jesiennej.

Propozycje zajęć dla młodzieży:
Piękno, Sztuka

Czym było piękno dla starożytnych, czym jest dla współczesnych? Jakie są jego kryteria? Czy można je jasno określić? Co uważane było za sztukę w czasach średniowiecznych, co określane jest jej mianem obecnie?

Zajęcia przybliżają uczniom konkretne pojęcia, pozwalają spojrzeć na nie z odmiennych punktów widzenia, odkryć znaczenie tych pojęć w historii sztuki. Podczas zajęć będzie okazja do zapoznania się z różnorodnymi teoriami na temat konkretnych pojęć, przeanalizowania przykładów piękna, brzydoty czy sztuki na podstawie wybranych dzieł malarskich i rzeźbiarskich. Zajęcia dostosowane do wieku uczestników.

O sztuce w tekstach źródłowych

O sztuce w pismach artystów i teoretyków  zajęcia, których elementem kluczowym jest wybrany tekst źródłowy artysty lub teoretyka, m.in. Michała Anioła, Paolo Veronese, Karola Boromeusza, Marcina Lutra. Jakie były ich poglądy na temat sztuki? Jak była przez nich postrzegana? Dyskusja na podstawie wnikliwej analizy tekstu źródłowego.

Chętne klasy i grupy proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Martą Karaś: 232 53 86.   Oprac. AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 4300

Print Friendly, PDF & Email