Sport: Zwycięscy już na starcie

Sport: Zwycięscy już na starcie
Fot. Adminstrator

Ustawieni na linii startu niecierpliwie czekają na wystrzał sędziego. Myślami są już na mecie. I, choć to niezwykle ważne, biegną nie tylko dla medali. Biegną, żeby udowodnić sobie, że każde ograniczenie można przezwyciężyć. Właśnie po to już po raz 13. organizowany jest Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Elblągu.

Uroczysta przysięga, flaga wciągnięta na maszt, adrenalina tętniąca w żyłach zawodników – już niebawem wystartują, za chwilę staną na podium. Na razie jeszcze czekają, wsłuchani w hymn, wpatrzeni w dumnie powiewający sztandar Olimpiad Specjalnych.

Inauguracji XIII Regionalnego Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Elblągu dokonał Leszek Iwańczuk, dyrektor SOSW nr 1 w Elblągu.

– To okazja do dobrze spędzonego czasu i integracji osób niepełnosprawnych intelektualnie, możliwość pokonywania własnych słabości i osiągania sukcesów – mówił Leszek Iwańczuk, gospodarz imprezy. – Jako organizatorzy, chcemy pokazywać, że swój czas można spędzać z pomysłem, a przede wszystkim zdrowo i ciekawie – dodał.

Biegi na dystansach: 400m, 800m i 1600m prowadzone były w poszczególnych grupach wiekowych i sprawnościowych. Poprzedził je wspólny bieg integracyjny: wzięli w nim udział także rodzice, opiekunowie, nauczyciele oraz najmłodsi uczestnicy – wszyscy, którzy mieli taką potrzebę.

– Wszyscy wygraliście te zawody – mówił Wojciech Rudnicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. – Bez względu na wyniki jesteście złotymi medalistami.

Imprezę zabezpieczali wolontariusze z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, pod kierunkiem Iwony Osmańskiej, a opiekę medyczną zapewniła Państwowa Straż Pożarna z Elbląga.

Tegoroczny Mityng odbył się 15 maja w Parku Komunalnym Bażantarnia w Elblągu. To efekt współpracy Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 1 w Elblągu z Klubem Olimpiad Specjalnych „Rekord”.

Zawody zorganizowano dla 60 uczestników reprezentujących Kluby Olimpiad Specjalnych województwa warmińsko–mazurskiego: Łupki, Szymanowo, Węgorzewo, Węgorzewo DPS, Żardeniki oraz SOSW nr 1 i nr 2 w Elblągu.

Fot. Krzysztof Wójcik

  Krzysztof Wójcik Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18161 

Print Friendly, PDF & Email