Sport: Złoto dla „Ataku”

Sport: Złoto dla „Ataku”

Zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych ‘’ONI w ATAKu’’ odnieśli sukces na XII Regionalnym Warmińsko–Mazurskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych.

W Działdowie spotkali się zawodnicy Klubów Olimpiad Specjalnych województwa warmińsko–mazurskiego, by reprezentować swoje kluby na XII  Regionalnym Warmińsko–Mazurskim Turnieju Tenisa  Stołowego Olimpiad Specjalnych.

Celem imprezy była popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną, sprawdzenie efektów pracy szkoleniowej, a także rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych. Wśród startujących ekip  po raz pierwszy  znalazła się czteroosobowa reprezentacja zawodników  Klubu Olimpiad Specjalnych ‘’ONI w ATAKu’’, którzy na co dzień trenują pod okiem trenera Ryszarda Grzelaka  przy IKS ‘’ATAK’’. 

Zawody Tenisa Stołowego odbywają się zgodnie z Oficjalnymi Przepisami  Sportowymi Special Olympics, które oparte są na zasadach ustalonych przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego (ITTF) . Na zawodach OS zawodnicy podzieleni są na grupy sprawnościowe z uwzględnieniem kryterium płci, wieku i poziomu sprawności. Po rozegranym turnieju indywidualnym elbląscy zawodnicy zdobyli:
I miejsce – Grzegorz Demczuk,  Michał Bryl
IV miejsce – Agnieszka Strąk,  Adam Wiśniewski.  

Współtwórcą sukcesu zawodników jest  trener sekcji Ryszard Grzelak, który jest godnym wzorem do naśladowania dla  swoich podopiecznych. Choć to młoda sekcja, trener widzi w niej duży potencjał.

  IKS ”Atak” Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16460 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.