Sport: Wyprawa rowerowa na trasie Elbląg–Suwałki

Sport: Wyprawa rowerowa na trasie Elbląg–Suwałki

W lipcu przez Polskę po raz kolejny przejedzie Tour de Pologne. Nawiązując do najważniejszego kolarskiego wyścigu w kraju, ciekawą inicjatywę podjęły osoby z doświadczeniem onkologicznym, które w sierpniu wyruszą w wyprawę rowerową pn. „Onko Tour”.

1 sierpnia wyprawa „Onko Tour” wyruszy z Elbląga i 6 sierpnia powinna dotrzeć do Suwałk. Wydarzenie objął patronatem sam Czesła Lang. Poniżej prezentujemy apel naszego wybitnego kolarza o wspieranie tej inicjatywy.

Trasa Onko Tour 2016

1 sierpnia Elbląg – Frombork 2 sierpnia Frombork – Pieniężno 3 sierpnia Pieniężno – Lidzbark Warmiński 4 sierpnia Lidzbark – Węgorzewo: 5 sierpnia Węgorzewo – Stańczyki 6 sierpnia Stańczyki – Suwałki (zakończenie i pożegnanie)

Apel Czesława Langa

Od wielu lat wspieram inicjatywy promujące zdrowy i aktywny tryb życia, a także akcje charytatywne i społeczne. Jako były sportowiec doskonale wiem jak istotne w naszym życiu są zdrowie, aktywność, ruch i dobre odżywanie. Niestety nie wszyscy mają szansę na zdrowe życie. Jednak najpiękniejsze jest to, że mimo choroby się nie poddają, walczą i chcą żyć pełnią życia. Dlatego też z wielką radością przyjąłem zaproszenie do udziału w wyścigu Onko Tour organizowanego przez Fundację Pokonaj Raka. Ciekawy pomysł, szczytny cel, wspaniała atmosfera – to wszystko skłoniło mnie do udziału w wyścigu, który odbędzie się na początku sierpnia tego roku.

Więcej informacji na http://www.pokonajraka.com/aktualnosci/141–onko–tour–2016.html

 

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14151