Sport: Wheelmageddon – walka o przetrwanie na ekstremalnym torze

Sport: Wheelmageddon – walka o przetrwanie na ekstremalnym torze

Ekstremalne wyzwanie dla najtwardszych zawodników. Czołganie, jazda na balansie oraz strome podjazdy. Takie zadania czekały na uczestników premierowej, próbnej edycji biegu z przeszkodami, Wheelmageddonu. Dla poszukiwaczy wrażeń być może nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby trasy nie trzeba było pokonać na… wózku inwalidzkim. Impreza odbyła się na torze offroadowym na terenie Hotelu Nosselia w Nasielsku. Bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Łuszcz.

Na starcie stanęło dziewięciu zawodników. Wyścig był próbą generalną przed kolejnymi edycjami imprezy, które odbędą się kolejno 8 lipca i 17 września również w Nasielsku. Celem było przede wszystkim przetestowanie trasy oraz zaplecza organizacyjnego, ale w rywalizacji nie zabrakło prawdziwych emocji.

Trasa Wheelmageddonu liczyła 1600 m. Po drodze, uczestnicy napotkali na wiele przeszkód. Organizatorzy przygotowali 12 stacji, na których trzeba było wykonać konkretne zadania, takie jak m.in. ciągnięcie i pchanie opony, ekstremalny slalom, czołganie czy rzucanie ciężarami. Wszyscy zawodnicy startowali na wózkach inwalidzkich, a trasę musieli pokonać samodzielnie, zaliczając kolejne stacje na torze.

Avalon Extreme od samego początku funkcjonowania realizuje niekonwencjonalne projekty. Wheelmageddon jest jednym z nich. Zależy nam na promocji aktywności fizycznej, a takie wydarzenia mają charakter nie tylko sportowy, ale również integracyjny. W rywalizacji wzięły udział także osoby sprawne, które miały okazję sprawdzić swoje możliwości w nietypowym wyścigu. Jesteśmy gotowi na kolejne edycje Wheelmageddonu i mamy nadzieję, że począwszy od lipca, każda kolejna edycja będzie przyciągać liczne grono uczestników – powiedział Tomasz Biduś, koordynator Avalon Extreme i pomysłodawca imprezy.

Trudy wyścigu najlepiej zniósł Tomasz Łuszcz, który finiszował na pierwszej pozycji z wynikiem 24:34.53. Na drugiej pozycji uplasował się natomiast najmłodszy uczestnik, 14–letni Jakub Ostasz (28:45.03).

Wyniki:

1. Tomasz Łuszcz 24:34.53

2. Jakub Ostasz 28:45.03

3. Artur Świerszcz 28:45.61

4. Paweł Kamiński 29:14.65

5. Arkadiusz Pilch 33:37.82

6. Patrycja Wójciak 41:15.12

7. Tomasz Biduś 42:51.29

8. Robert Grzędowski 01:09:38.38

9. Michał Krogulec  01:24:53.15

  Bartosz Sosnówka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15832 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.