Sport: Weź udział w zawodach bocci

Sport: Weź udział w zawodach bocci

Od 25 lat boccia jest stałą dyscypliną olimpijską, a odkąd istnieje – służy integracji, dobrej zabawie i aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. IKS Atak zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w zawodach, które odbędą się na początku grudnia, a także do kibicowania zawodnikom.

Zasady tej gry są bardzo proste. Celem gry jest wrzucenie na boisko bili (kuli) białej, a w dalszej kolejności umieszczenie w jej bezpośrednim sąsiedztwie jak największej liczby bil tego samego koloru. Zawodnik, który rozpoczyna grę wyrzuca na boisko bilę o kolorze białym i dorzuca swoją bilę, aby znalazła się jak najbliżej białej. Następnie zagrywa przeciwnik. Potem rzut należy do zawodnika tej drużyny, której bila leży dalej od bili przeciwnika w stosunku do bili białej. Bardzo ważnym jest, że zawodnicy rzucając bile mają możliwość przesuwania znajdujących się w grze bili lub rozbijania układów bil już ustawionych. Jednocześnie starają się umieścić jak najwięcej bil swojego koloru przy bili białej.  Ostatecznie po wyrzuceniu na boisko gry wszystkich bil kończy się runda, a sędzia wówczas ogłasza wynik, na który składa się suma ilości bil jednego koloru, będących jak najbliżej białej. Mecz kończy się po rozegraniu 6–ciu rund ogłoszeniem wyniku.

Prostota zasad sprawia, że każdy może być dobrym zawodnikiem w grze boccia. Ci, którzy chcieliby sprawdzić swoje możliwości, mogą wziąć udział w zawodach, które odbędą się w pierwszą sobotę grudnia (2.12) w Gimnazjum nr 9, ul. Browarna 1.

Osoby chętne proszone są o kontakt z IKS Atak:  tel. 508 175 566, mail: iksatak@interia.pl, ul. Robotnicza 68 (siedziba basenu).

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16986 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.