Sport: Trwają Mistrzostwa Świata w Boccia w Liverpoolu

Sport: Trwają Mistrzostwa Świata w Boccia w Liverpoolu
Fot. Adminstrator

W Liverpoolu trwa BISFed 2018 World Boccia Championships. W najważniejszych zawodach w boccia udział bierze 190 sportowców z 33 krajów z całego świata. Wśród nich mogliśmy także oglądać Polaków.

Zawody rozgrywne są na boiskach hali sportowej w Exhibition Centre Liverpool. Już w niedzielę (12 sierpnia) rozpoczęły się rozgrywki Indywidualne w bocci. Polskę reprezentował Damian Iskrzycki („START” Bielsko–Biała) wraz ze swoim asystentem Dariuszem Borowskim oraz Mateusz Urbański („START” Lublin).

Nasi reprezentanci mają już za sobą mecze fazy grupowej. Mateusz Urbański w niedzielę zmierzył się z Luisem Cristaldo (zawodnikiem rozstawionym z numerem szóstym). Lepszy okazał się Argentyńczyk, wygrywając 5:2. W poniedziałek nasz reprezentatnt grał z Koreańczykiem Jeongmin Sohn. Polak pokonał swojego przeciwnika 5:4. Wtorek to kolejny dzień zmagań. Urbański zagrał z reprezentantką Wielkiej Brytanii Claire Taggart. Polak wygrał 3–2. Dzięki temu zwycięstwu mógł grać dalej. W 1/8 finału Urbański przegrał jednak z Zhiquiang Yanem z Chin 6–0.

Drugi z naszych reprezentantów, Damian Iskrzycki, także ma już za sobą występy w fazie grupowej tegorocznych MŚ. W swoim pierwszym meczu podopieczny trenera Mieczysława Nowaka zremisował z Francuzem Samirem Van Der Beken 4–4. W drugim lepszy okazał się Portugalczyk Avelino Andrade. Kolejnym rywalem był Rosjanin Aleksander Legostaev, który pokonał naszego reprezentanta 7–1. Wyniki Iskrzyckiego nie pozwoliły niestety na dalszy udział w turnieju.

Atmosfera towarzysząca zawodmom boccia przypomina tę z kortów tenisowych. Podczas zagrań panuje bowiem idealna cisza. Zarówno zawodnicy, jak i publiczność nie mogą w żaden sposób, także za pomocą okrzyków, przeszkadzać zagrywającemu. Boccia od Igrzysk w 1992 roku w Barcelonie jest dyscypliną paraolimpijską. Podobnie jak goalball nie ma ona swojego odpowiednika w dyscyplinie olimpijskiej.

Mistrzostwa świata potrwają do 18 sierpnia. Zmagania sportowców można śledzić TUTAJ.

Źródło: www.bisfed.com

Fot.: Facebook Polski Związek Boccii; Polska Boccia

  MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18617 

Print Friendly, PDF & Email