Sport: Szymon Klimza nowym ambasadorem Avalon Extreme

Sport: Szymon Klimza nowym ambasadorem Avalon Extreme

Szymon Klimza dołączył do prawdziwej drużyny bez barier, zostając ambasadorem Avalon Extreme. Z nowej roli wywiązał się znakomicie, triumfując w trzeciej edycji Wheel Throwdown, pierwszych w Europie zawodów CrossFit dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem, który popularyzuje sporty ekstremalne zarówno wśród osób sprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Ambasadorami inicjatywy są znakomici oraz utytułowani sportowcy: Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski i Igor Sikorski. Szymon Klimza zadebiutował w nowej roli podczas zawodów Wheel Throwdown i okazał się bezkonkurencyjny. Całodniowa rywalizacja w CrossFicie przyniosła jego triumf w najważniejszej kategorii – Men Elite.

– Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego debiutu w nowej roli. Avalon Extreme odpowiada wartościom, które wyznaję w życiu, dlatego nie wahałem się ani chwili, gdy otrzymałem propozycję współpracy. Sport jest moją prawdziwą pasją. Jeśli przez podejmowane aktywności możemy inspirować innych, tym bardziej cieszę się, że dołączyłem do ekstremalnej drużyny Avalon Extreme – mówi Szymon Klimza.

Nowy ambasador Avalon Extreme ma swoim koncie wiele sukcesów sportowych. Dwukrotnie triumfował w jedynym w Polsce, ekstremalnym wyścigu na wózkach – Wheelmageddonie. Ponadto, zwyciężył w Battle of Europe w CrossFicie oraz wielokrotnie uczestniczył w mistrzostwach kraju zarówno w handbike’u, jak i w monoski.

  Bartosz Sosnówka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17097 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.