Sport: Szlakami Warmii

Sport: Szlakami Warmii

157, 75 i 26. Tyle kilometrów mają trasy maratonu sportowego „Warnija, Szlakami Warmii”, który odbędzie się już jutro (5 sierpnia). Jazda na rowerze w otoczeniu pięknych krajobrazów może być doskonałym sposobem na spędzenie weekendu.

Maraton sportowy, który rozpocznie się w sobotni poranek w Dywitach, ma wiele celów. Oprócz popularyzowania turystyki rowerowej oraz zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku, zamiarem organizatorów jest ukazanie walorów krajoznawczych Warmii. Piękne okolice to przestrzeń, w której relaks – aktywny czy nie – zawsze jest przyjemnością.

Uczestnicy maratonu muszą mieć dobrą kondycję, gdyż wybrane trasy będą stanowiły wyzwanie. Organizatorzy zapewniają zabezpieczenie medyczne, posiłek regeneracyjny i napoje (a także ciepły posiłek dla tych, którzy dotrą do mety) oraz serwis rowerowy w trasie. Na początku uczestnicy otrzymają numery startowe i chipy do pomiaru czasu, a po zakończeniu maratonu – pamiątkowe dyplomy i medale.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Ekolubię wraz z nieformalną grupą Morsy Dywity – Cycling Team. Regulamin oraz szczegółowe informacje na temat maratonu można znaleźć TUTAJ.

  MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16187 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.