Sport: Sukces na wyciągnięcie ręki

Sport: Sukces na wyciągnięcie ręki

W przyszłym roku w Abu Dhabi odbędą się Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Wraz z 63 innymi zawodnikami nasz kraj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie reprezentowała Katarzyna Janicka, uczennica SOSW nr 1 w Elblągu, która niedawno osiągnęła sukces w ogólnopolskich rozgrywkach.

Od 9 do 12 czerwca trwały  XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice– Chorzów–Mikołów, gdzie wystartowała trójka zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych „Rekord”, który działa przy SOSW nr 1 w Elblągu. W badmintonie Oddział Warmińsko–Mazurski Olimpiad Specjalnych reprezentowała Katarzyna Janicka, a w bowlingu debiutant Adrian Kocak oraz absolwent SOSW nr 1 w Elblągu Karol Musik. W sumie 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną zmierzyło się w 11 dyscyplinach sportowych. Patronat Honorowy nad imprezą objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser– Duda. Elbląscy zawodnicy zdobyli łącznie cztery medale. Katarzyna Janicka wywalczyła dwa złota w badmintonie, jeden w rywalizacji pojedynczej, a drugi w deblu. Adrian Kocak zdobył w bowlingu brąz w rywalizacji pojedynczej oraz srebro w deblu wraz z Karolem Musikiem.

W poniedziałek ze wszystkich złotych medalistów wylosowano grupę zawodników, którzy 14 marca 2019 roku wyruszą reprezentować nasz kraj na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu– Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W sumie Polskę będą reprezentować 64 zawodników w różnych dyscyplinach sportowych. Wśród nich znalazła się Katarzyna Janicka.

Jest to uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 1 w Elblągu. Lubi sport i aktywność, jest ambitna i zmotywowana. Od początku edukacji związana jest ze sportem. Swoich sił próbuje nie tylko w badmintonie. Jeździ konno, bierze udział w gimnastyce i bowlingu, ma na swoim koncie sporą liczbę medali.  W październiku 2017 roku zdobyła złoto na X Ogólnopolskim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w Trzciance. W tym samym miesiącu startowała w IX Ogólnopolskim Mitingu Jeździeckim Olimpiad Specjalnych w Drzonkowie.

– Cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni, że nasza zawodniczka osiągnęła taki sukces i ma szansę wyjechać na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Życzymy jej dużo szczęścia i aby wróciła z medalami – powiedziała Małgorzata Kliks, opiekunka i trenerka Katarzyny Janickiej. – Dla uśmiechu i radości dzieciaków i ich rodziców warto starać się, żeby wydobyć potencjał uczniów – dodała.

  Żaneta Buczyńska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18274