Sport: Sportowiec Roku 2018 – zgłoś kandydata

Sport: Sportowiec Roku 2018 – zgłoś kandydata
Fot. Adminstrator

15 października rozpoczął się Plebiscyt na Sportowca Roku 2018, którego organizatorem jest Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Kto według Ciebie zasłużył na to, aby podjąć rywalizację o tytuł Sportowca Roku wśród osób z niepełnosprawnościami?

PZN „Start” na zgłoszenia kandydatur na Sportowca Roku 2018 czeka do 4 listopada pod adresem: plebiscyt2018@pzsnstart.eu. W kolejnym etapie Kapituła Plebiscytu spośród nadesłanych kandydatur wybierze 20. kandydatów – „Nominowanych”. Od 28 listopada do 5 grudnia za pomocą głosowania internetowego na specjalnie przygotowanej platformie na stronie PZSN „Start”, wyłoniona zostanie końcowa kolejność finałowej dwudziestki.

Celem Plebiscytu jest promocja sportu wśród osób z niepełnosprawnościami i przybliżenie społeczeństwu informacji o sukcesach odnoszonych na zawodach międzynarodowych, m.in. igrzyskach paraolimpijskich. Organizatorzy mają także nadzieję, że plebiscyt będzie miał wpływ na społeczeństwo poprzez kształtowanie i prezentowanie postaw niepełnosprawnych sportowców godnych do naśladowania, a także na przełamywanie barier i stereotypów.

Patronat honorowy nad Plebiscytem objął prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga.

Źródło: pzsnstart.eu

  Oprac. MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 19101 

Print Friendly, PDF & Email