Sport: Spartakiada powiatu elbląskiego

Sport: Spartakiada powiatu elbląskiego

W Tolkmicku (pow. elbląski) odbyły się zawody Spartakiady Osób Niepełnosprawnych. O godz. 9:00 na płycie stadionu w Tolkmicku stawili się sportowcy z powiatu elbląskiego. Różnił ich wiek i płeć – łączyła pasja do sportu.

Organizatorzy przygotowali osiem konkurencji. Pięć indywidualnych (rzut podkową, tenis stołowy, rzut piłka lekarską, rzut piłką palantową, bieg 50 m) i trzy zespołowe (drużynowy rzut do kosza, przeciąganie liny, piłka nożna).

Turniej piłki nożnej obfitował w wiele walki. Padały też gole nietuzinkowej urody, nie brakowało bowiem strzałów w samo okienko bramki. Najwięcej emocji było jednak podczas zawodów przeciągania liny. Rywalizacja była bardzo wyrównana i przyniosła zdecydowanie najwięcej radości.

– Zrobimy wszystko, żeby taka impreza odbywała się cyklicznie. Kilka lat temu zawody odbywały dosyć się często, corocznie praktycznie. I była przerwa, ale widzimy że potrzeba takich zawodów wśród osób niepełnosprawnych jest i cieszymy się, że mogliśmy pomóc – mówił po zawodach Zbigniew Rutkowski z KS Barkas Tolkmicko. – Jeżeli będzie taka potrzeba, to możemy rozszerzyć tę imprezę na jeszcze inne domy pomocy społecznej czy warsztaty terapii zajęciowej.

Organizatorami zawodów były Zakład Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim i Klub Sportowy Barkas Tolkmicko.

Fot. Mateusz Misztal

  MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18637