Sport: Siatkarze z Warszawy zagrają w Lidze Mistrzów Niesłyszących

Sport: Siatkarze z Warszawy zagrają w Lidze Mistrzów Niesłyszących

Kilka dni temu pisaliśmy o niesłyszących siatkarzach z warszawskiego klubu sportowego MKSN Mazowsze, którego zawodnicy mogą reprezentować Polskę w międzynarodowych klubowych rozgrywkach – Lidze Mistrzów. By polecieć w listopadzie do Turcji, potrzebne im było 10 tys. złotych. Mamy dobrą wiadomość – pieniądze zostały zebrane.

– Ze względu na to, iż posługujemy się językiem migowym, w przeciwieństwie do klubów i instytucji zrzeszających osoby słyszące, ciężko jest nam znaleźć sponsora, który byłby w stanie pomóc nam finansowo – można przeczytać na stronie zbiórki.

Tę wsparło wiele osób. Największej wpłaty dokonał Jakub Bączek. Był on między innymi trenerem mentalnym polskiej reprezentacji siatkarzy podczas mistrzostw świata w 2014 roku, które wówczas odbyły się w Polsce. Wpłata w wysokości 7 883 złotych sprawiła, że zbiórka osiągnęła 100% wymaganej kwoty.

Jak zapewniają jednak organizatorzy zbiórki, ta trwa dalej, a każda złotówka zostanie dobrze spożytkowana. Turniej Ligi Mistrzów rozegrany zostanie w dniach 7–10 listopada br. w Stambule.

Fot. Facebook MKSN Mazowsze Warszawa Piłka Siatkowa Mężczyzn

  MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18575