Sport: Są fundusze na wsparcie dla niepełnosprawnych sportowców

Sport: Są fundusze na wsparcie dla niepełnosprawnych sportowców

Minister Sportu i Turystyki ogłosił „Program dofinansowania ze środków budżetu państwa zadań związanych z przygotowaniem zawodników kadry narodowej do udziału w igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy w 2018 roku”. Kwota przeznaczona na realizację programu to  9 115 000,00 zł.

Program ma na celu stworzenie zawodnikom kadry narodowej w sportach osób niepełnosprawnych optymalnych warunków przygotowań do udziału w letnich i zimowych igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy, a także zapewnienie zawodnikom kadry narodowej w sportach osób niepełnosprawnych niezbędnego sprzętu sportowego i specjalistycznego.

Dofinansowanie na realizację zadań w programie mogą uzyskać polskie związki sportowe oraz Polski Komitet Paraolimpijski. Oferty wraz z załącznikami należy składać  do 31 października 2018 r. osobiście w siedzibie MSiT lub przesłać pocztą na adres siedziby Ministerstwa Sportu i Turystyki podany w BIP. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

Źródło: msit.gov.pl

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17461