Sport: Ruszył program Otwarte Strefy Aktywności

Sport: Ruszył program Otwarte Strefy Aktywności

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło program rozwoju małej infrastruktury sportowo–rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) – edycja 2018.

Otwarte Strefy Aktywności OSA to nowy program po raz pierwszy dedykowany w całości rozwojowi małej infrastruktury w Polsce. Jego celem jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

W ciągu dwóch lat Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na realizację Programu 100 mln zł. W wyniku dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na terenie całego kraju, tylko w ramach tego projektu, może powstać nawet 3 000 ogólnodostępnych obiektów dla całych rodzin.

Dofinansowaniem w ramach Programu mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo–rekreacyjnej w dwóch wariantach realizacyjnych:

– wariant podstawowy:

  • siłownia plenerowa
  • strefa relaksu
  • zagospodarowanie zieleni

– wariant rozszerzony:

  • siłownia plenerowa
  • strefa relaksu wraz zagospodarowaniem zieleni
  • plac zabaw o charakterze sprawnościowym (minimum trzy urządzenia) z ogrodzeniem

Szczegółowe informacje znajdują się pod tym linkiem.

Fot. uw.olsztyn.pl

  uw.olsztyn.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17232 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.