Sport: Ruszają przygotowania do Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2018

Sport: Ruszają przygotowania do Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2018

Ruszają przygotowania do Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Katowice– Chorzów – Mikołów 2018! Ponad 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z całego kraju rywalizować będzie m.in. na Stadionie Śląskim i na obiektach katowickiej AWF o medale w 11 dyscyplinach sportowych.

Igrzyska potrwają od 9 do 12 czerwca 2018 r. Rozpoczną się uroczystą ceremonią otwarcia w katowickim Spodku. Zawody sportowe będą odbywały się na Stadionie Śląskim (6 dyscyplin: piłka nożna, lekka atletyka, kolarstwo, tenis ziemny, trójbój, bocce), na obiektach katowickiej AWF (pływanie, badminton, tenis stołowy), w kręgielni Galaktyka w Katowicach (bowling) oraz w Golf Park Mikołów w Mikołowie (golf). W zawodach weźmie udział ponad 1000 zawodników Olimpiad Specjalnych z całego kraju, wspieranych przez ponad 800 trenerów, lekarzy, sędziów i wolontariuszy.

– To będzie niezapomniane sportowe wydarzenie. Zawodnicy Olimpiad Specjalnych rywalizować będą na największych profesjonalnych obiektach sportowych w Polsce. Pokażą, że sport jest piękny, że łączy ludzi niezależnie od ich doświadczeń życiowych czy pozycji społecznej – podkreśla Joanna Styczeń–Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska. – W Olimpiadach Specjalnych każdego dnia staramy się pokazać, że każdy z ponad 17 tysięcy naszych sportowców to wyjątkowy człowiek, z niezwykłą pasją do sportu i umiejętnością przełamywania barier. Mam nadzieję, że w czerwcu przyszłego roku wszyscy będziemy im kibicować m.in. na trybunach Stadionu Śląskiego – dodaje.

Źródło www.olimpiadyspecjalne.pl

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16878 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.