Sport: Rugbyści najlepsi w Czechach. Trwa nabór do drużyny

Sport: Rugbyści najlepsi w Czechach. Trwa nabór do drużyny

Zawodnicy Avalon Extreme Warszawa niedawno świętowali awans do I ligi w rugby na wózkach. Bardzo udany sezon przypieczętowali triumfem w międzynarodowym turnieju w czeskiej Ostrawie. W finale podopieczni Tomasza Bidusia okazali się zdecydowanie lepsi od Captains Praga.

Pod koniec września Avalon Extreme Warszawa wywalczył upragniony awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Rugbyści zakończyli wówczas turniej w Radomiu bez porażki, uzyskując promocję do elity. Na świętowanie nie było jednak zbyt dużo czasu, ponieważ na stołeczną drużynę czekała prestiżowa rywalizacja w Czechach.

W międzynarodowym turnieju w Ostrawie wzięło udział sześć zespołów. Poza Avalon Extreme Warszawa i Captains Praga, kibice mogli śledzić zmagania dwóch innych drużyn z Polski – Grom Ostrów Mazowiecka oraz Sitting Bulls Katowice, a także Wildboards z Węgier i gospodarzy, SK Ostrava.

– Pewne zwycięstwo w finale cieszy, tym bardziej, że mogliśmy sprawdzić się na tle zagranicznych zespołów oraz rywalizować z drużynami, z którymi już w przyszłym sezonie zmierzymy się na krajowym podwórku. Turniej w Czechach był dla nas idealnym zwieńczeniem dotychczasowych zmagań. Mecze były bardzo wyrównane, lecz w finale nie pozostawiliśmy złudzeń naszym rywalom z Czech – podsumował grający trener Avalon Extreme Warszawa, Tomasz Biduś.

Beniaminek I ligi w dn. 11–12 listopada wystąpi w towarzyskim turnieju, który odbędzie się w Arenie Ursynów w Warszawie. Cały czas prowadzony jest nabór do drużyny. Chętni mogą wysyłać swoje zgłoszenia na adres e–mail: tbidus@avalonextreme.pl

Wyniki:

Avalon Extreme Warszawa – Grom Ostrów Mazowiecka 42:31

Avalon Extreme Warszawa – Wildboards 47:34

Avalon Extreme Warszawa – Captains Praga 37:33

SK Ostrava – Avalon Extreme Warszawa 41:43

Finał:

Avalon Extreme Warszawa – Captains Praga 57:37

  Bartosz Sosnówka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16609 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.