Sport: Puchar Polski dla ŁKSG

W Łodzi rozegrany został turniej finałowy Pucharu Polski Niesłyszących w piłce siatkowej kobiet. Najlepsze okazały się siatkarki miejscowego ŁKSG, które po rocznej przerwie ponownie sięgnęły po trofeum.

W turnieju finałowym udział wzięło sześć drużyn. Łodzianki w fazie grupowej były bezkonkurencyjne. Bez straty seta pokonały Koronę Szczecin i MKSN Mazowsze Warszawa. W półfinale równie pewnie pokonały MIG Gliwice (3:0). W finale podopieczne trenera Łukasza Zielińskiego ponownie trafiły na zespół z Warszawy. Tym razem do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były cztery sety. ŁKSG wygrał 3:1.

Organizatorem imprezy był Polski Związek Sportu Niesłyszących, Łódzki Klub Sportowy Głuchych oraz Urząd Miasta Łodzi.

Skład ŁKSG, zdobywcy Pucharu Polski Niesłyszących w piłce siatkowej kobiet: Edyta Kucharska, Aldona Kramek, Anna Tylki, Agnieszka Szczepska, Ewelina Stępień, Anna Gajda, Marta Byczkowska, Klaudia Fijałkowska, Elżbieta Wójtowicz–Fijołek, Karolina Stobiecka, Wiktoria Choreziak. Trener – Łukasz Zieliński, asystent trenera – Piotr Maciejewski.

Źródło i fot. Łódzki Związek Piłki Siatkowej (Facebook)