Sport: Przyznano stypendia Natalii Partyki

Sport: Przyznano stypendia Natalii Partyki

10 tysięcy złotych rocznie – tyle pieniędzy na rozwój kariery otrzymają młodzi sportowcy z Funduszu Natalii Partyki. Stypendium może zostać przeznaczone m.in. na sprzęt sportowy, opłacenie kosztów udziału w zawodach, wsparcie ze strony dietetyków czy fizjoterapeutów lub dodatkowe treningi.

Stypendium Funduszu Natalii Partyki przyznano już po raz trzeci. Co roku dziesięciu wybitnych sportowców w wieku od 17 do 22 lat otrzymuje wsparcie, które pozwoli im rozwijać karierę sportową.

– Sportowcy muszą pokonywać wiele barier. Niestety, często jedną z nich są finanse. Brak środków, które młodzi, zdolni sportowcy mogliby przeznaczyć na rozwój, zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń, dzięki którym mogliby sfinansować wyjazd na zawody, nierzadko wyklucza ich ze świata sportu. Wszystkim tym ludziom chcielibyśmy pomóc, bo wszyscy, którzy po tę pomoc się do nas zwracają, zasługują na nią. Niestety musimy wybrać dziesięciu, a to jest niezwykle trudne – mówi Natalia Partyka, mistrzyni paraolimpijska, pomysłodawczyni i ambasadorka funduszu stypendialnego.

Tegorocznymi stypendystami zostali:

– Jakub Andrzejczak

– Łukasz Czarnecki

– Krzysztof Ciuksza

– Oskar Kwiatkowski

– Łukasz Niedziałek

– Aleksandra Sikora

– Maria Wajzer

– Filip Wendt

– Elżbieta Wójcik

– Paweł Twardosz.

Źródło: fundusznataliipartyki.pl, fot. Facebook

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17057