Sport: Przygotowują się do zimowych igrzysk

Sport: Przygotowują się do zimowych igrzysk
Fot. Adminstrator

Wielkimi krokami zbliża się bardzo ważne wydarzenie dla sportowców niepełnosprawnych intelektualnie. W marcu 2017 roku w: Graz, Ramsau i Schladming – Rohrmoos (Austria) spotka się 3 tysiące zawodników, którzy pokonując własne słabości i bariery będą rywalizować w wielu dyscyplinach sportów zimowych. W Zakopanym odbył się obóz szkoleniowy, w którym wystartował m.in. Michał Weroński zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych „ONI w ATAKu”.

Sprawdzian umiejętności odbywał się w pięciu dyscyplinach: narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe, łyżwiarstwo szybkie, hokej halowy i snowshoeing (bieg na rakietach śnieżnych).

Zgrupowanie miało na celu przygotowanie zawodników do startu w zawodach, podniesienie ogólnej sprawności, kształtowanie wytrzymałości i wydolności, przygotowanie techniczne, a także końcową weryfikację i sprawdzian zawodników.

W zgrupowaniu wziął udział także Michał Weroński zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych „ONI w ATAKu” oddział warmińsko–mazurskie, który działa przy IKS „ATAK”. Michał po zdobyciu złotych medali na IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych – Białystok 2016 r. został wylosowany do składu podstawowego Reprezentacji Polski Olimpiad Specjalnych i ma szanse reprezentować nasz kraj, region i klub na wyżej wymienionych Igrzyskach w dyscyplinie – łyżwiarstwo szybkie. 

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14983

Print Friendly, PDF & Email