Sport: Pomóżmy Bartkowi wyjechać na turniej do Meksyku

Sport: Pomóżmy Bartkowi wyjechać na turniej do Meksyku

Wydawać by się mogło, że z jego dysfunkcją gra z futbol amerykański zupełnie nie wchodzi w grę. Tymczasem, mimo braku ręki, udowodnił, że chcieć to móc. Teraz jako pierwszy Polak ma szansę zagrać w młodzieżowej reprezentacji Europy w futbolu amerykańskim. Musi tylko zebrać środki na wyjazd – w sumie siedem tysięcy złotych. Brakuje już niewiele. Każdy może pomóc.

Bartek Nowak na co dzień trenuje w klubie Tytani Lublin. I choć jest niepełnosprawny, to trenuje równie ciężko jak pozostali zawodnicy. Jak przyznaje trener, nie ma dla niego taryfy ulgowej, a jego niepełnosprawność nie przeszkadza Bartkowi w osiąganiu takich samych a czasami nawet i lepszych wyników niż jego zdrowi koledzy z drużyny.

Możliwość wystąpienia w młodzieżowej reprezentacji Europy podczas turnieju Aztec Bowl w Meksyku, to dla Bartka spełnienie marzeń. Na tej przeszkodzie stoją tylko pieniądze. Na wyjazd potrzebne jest siedem tysięcy złotych.

Zarówno klub, jak i Bartek, takich pieniędzy nie mają stąd też zorganizowano zbiórkę pieniędzy w Internecie. Do tej pory udało się uzbierać 77 proc. tej kwoty. Na zebranie pełnej sumy jest jeszcze 7 dni. Brakuje już naprawdę niewiele. Pomóżmy więc młodemu sportowcowi spełnić swoje marzenie.

– Zawsze pokazywał, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy tylko chcieć. Wierzymy, że i tym razem mu się uda i spełni się jego marzenie – mówią znajomi Bartka.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ

Materiał o Bartku telewizji Polsat News TUTAJ

Zdjęcie: Facebook

  RS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16886 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.