Sport: Polscy rugbyści na wózkach walczą o awans na Mistrzostwa Świata

Sport: Polscy rugbyści na wózkach walczą o awans na Mistrzostwa Świata

Od dziś (4 kwietnia) w Nottwil w Szwajcarii osiem zespołów rugby na wózkach bierze udział w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata GIO 2018 w Rugby na wózkach (IWRF). Wśród drużyn walczących o awans na ten prestiżowy turniej w Australii są również biało–czerwoni.

W sumie w szwajcarskim turnieju weźmie udział osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. W pierwszej zagrają: Kolumbia, Niemcy, Polska i Szwajcaria; w drugiej z kolei: Brazylia, Irlandia, Nowa Zelandia i Korea Południowa. Inauguracja odbędzie się już dziś (4 kwietnia) o 16:30.

Dla naszej reprezentacji będzie to ostatnia szansa, by uzyskać awans na Mistrzostwa Świata. Wcześniej biało–czerwoni nie wykorzystali swojej okazji by bezpośrednio zakwalifikować się do Mistrzostw, po tym, jak zakończyli rozgrywki w czołowej czwórce na Mistrzostwach Europy 2017 w czerwcu (awans otrzymywały tylko dwa najlepsze zespoły).

Podczas szwajcarskiego turnieju ostatniej szansy, Polacy swoje spotkania rozegrają kolejno 4, 5 i 6 kwietnia. Jako pierwsi na ich drodze staną Niemcy (19:30 ) a w kolejnych dniach Szwajcaria (18:00) i Kolumbia (12:00). Spotkania transmitowane będą na żywo na stronie internetowej Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego https://www.paralympic.org

Dzisiejszy mecz z Niemcami oglądać będzie można również tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=t3ReMea8umM&feature=youtu.be

Jak dotąd udział w Mistrzostwach Świata zapewnili sobie: Stany Zjednoczone i Kanada oraz Australia, Dania, Francja, Wielka Brytania, Japonia i Szwecja.

Fot. FB/Reprezentacja Polski w Rugby na Wózkach

  RS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17902 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.