Sport: Polacy z medalami na ME w pływaniu

Sport: Polacy z medalami na ME w pływaniu
Fot. Adminstrator

Niepełnosprawni sportowcy rywalizują w Dublinie, gdzie trwają pływackie mistrzostwa Europy. Do tej pory biało–czerwona reprezentacja zdobyła siedem medali.

Mistrzostwa Europy wystartowały 13 sierpnia. Już pierwszego dnia medalowe zdobycze rozpoczął Jacek Czech. W finale 50 metrów stylem grzbietowym sięgnął po srebrny medal. Także w poniedziałek Wojciech Makowski zdobył brąz na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Po medal tego samego kolu na dystansie 100 metrów delfinem popłynął Kamil Rzetelski.

W środę (15 sierpnia) Michał Golus wywalczył pierwsze złoto. W wyścigu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym osiągnął czas 28,06 s. W jego ślady poszła Oliwia Jabłońska, która z czasem 4:34,37 min. była najszybsza na 400 metrów stylem dowolnym.

Następnego dnia pływackich ME na koncie Poaków pojawiły się dwa kolejne medale. Swój drugi medal zdobył Wojsciech Makowski – tym razem srebro na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Czas zwycięzcy to 1:11,00 min. Z kolei Jacek Czech w finale 200 metrów stylem dowolnym zdobył brąz. Dla niego też był to drugi krążek na tych ME.

Pływackie mistrzostwa Europy potrwają do poniedziałku (20 sierpnia).

Źródło: Facebook (Niepełnosprawni – Pełnosprawni w Sporcie) https://www.facebook.com/parasportowcy/

Fot. Screen IPC

  oprac. MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18631 

Print Friendly, PDF & Email