Sport: Poczta Polska wyda znaczek pocztowy dedykowany paraolimpijczykom

Sport: Poczta Polska wyda znaczek pocztowy dedykowany paraolimpijczykom
Fot. Adminstrator

Poczta Polska już po raz drugi przygotowuje znaczek pocztowy dedykowany paraolimpijczykom. Wprowadzenie go do obiegu planowane jest na 2 marca br.

Tematem poprzedniego znaczka z 2016 roku były sukcesy polskich paraolimpijczyków na letnich igrzyskach paraolimpijskich w Rio. Teraz swój znaczek będą mieli reprezentanci w dyscyplinach zimowych.

– Polscy zawodnicy od wielu lat reprezentują nasz kraj, zdobywając medale i przynosząc chlubę Polsce, a kibicom radość. Mamy nadzieję, że uzgodnienia z Polskim Komitetem Paraolimpijskim zakończą się sukcesem i będziemy mogli cieszyć się, że wydając znaczek pocztowy, kopertę FDC oraz datownik, włączamy się w szczytną ideę propagowania sportu niepełnosprawnych. Będziemy trzymać kciuki za wszystkich naszych zawodników, życząc im udanych występów i osiągnięcia najlepszych wyników sportowych – zapewnia Ewa Anna Zych, dyrektor biura filatelistyki Poczta Polska S.A.

Poczta Polska jest partnerem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Od kilku miesięcy, w ramach porozumienia z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych i Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Poczta Polska realizuje kampanię „Poczta Polska bez barier”, której celem jest m.in. coraz większa ilość ofert pracy dla osób z niepełnosprawnościami oraz zwiększanie liczby placówek pocztowych bez barier architektonicznych.

Poczta Polska oferuje także szereg rozwiązań, dostępnych za pośrednictwem strony internetowej www.poczta–polska.pl oraz aplikacji Envelo, które mogą być znaczną pomocą w codziennym funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych. Neoznaczek, neolist i neokartka to produkty, które umożliwiają wysyłanie korespondencji bez wychodzenia z domu, eNADAWCA, usprawnia nadawanie przesyłek pocztowych, narzędzia eINFO i e–Monitoring umożliwiają śledzenie drogi przesyłek listowych i paczek, a wyszukiwarka placówek, placówki dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Źródło: poczta–polska.pl

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17443 

Print Friendly, PDF & Email