Sport: Pobiegnij, by pomóc dzieciom

Sport: Pobiegnij, by pomóc dzieciom

Weź udział w Olsztyn Ukiel Półmaratonie i wesprzyj akcję charytatywną Fundacji “Przyszłość dla Dzieci”.

17 września wystartuje II Olsztyn Ukiel Półmaraton. Trasa biegu prowadzi wokół jeziora Ukiel. Będzie to bieg crossowy z wykorzystaniem ścieżek pieszo – rowerowych biegnących przy jeziorze Ukiel. W trakcie imprezy sportowej odbędzie się akcja charytatywna Fundacji “Przyszłość dla Dzieci”

– Podczas rejestracji  prowadzone będą zapisy na bieg charytatywny – wyjaśniają organizatorzy biegu. – Opłata startowa będzie o 10 zł wyższa od standardowej. Natomiast na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji “Przyszłość dla Dzieci” powędruje 20 zł: 10 zł od zawodnika i 10 zł od organizatora.  

Droższy pakiet startowy to tylko jedna z możliwości niesienia pomocy.

– Można sprawić, aby bieganie było czymś więcej i zarazić swoim entuzjazmem i chęcią pomagania znajomych – opowiadają przedstawiciele fundacji. – Zachęcamy do zakładania wirtualnej skarbonki – trzeba określić jaką kwotę chce się zebrać i zaprosić do zbiórki znajomych. Pieniądze zasilą konto Fundacji tylko wtedy jeśli uda się zebrać zadeklarowaną kwotę. Na zebranie pieniędzy chętni mają czas do dnia startu II Olsztyn Ukiel Półmaratonu, czyli do 17 września.

Fundacja “Przyszłość dla Dzieci” działa na Warmii i Mazurach od 15 lat i daje szansę rozwoju najbardziej potrzebującym chorym dzieciom. Finansuje badania, zabiegi, operacje, leki, przejazdy i pobyty w placówkach leczniczych. Specjalistyczne leczenie czy skomplikowane zabiegi operacyjne wiążą się z kosztami, które często przekraczają finansowe możliwości rodziców. Grono podopiecznych fundacji stale się powiększa – pomagają już ponad 300 chorym i niepełnosprawnym maluchom z całego regionu.

Więcej informacji na temat biegu charytatywnego http://przyszloscdladzieci.org/bieg

Źródło: olsztyn.eu

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16234 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.