Piłkarze Realu i Atletico spotkali się z niewidomymi dziećmi

Piłkarze Realu i Atletico spotkali się z niewidomymi dziećmi
Fot. Adminstrator

W Tallinnie rozegrany został mecz o Superpuchar Europy pomiędzy Atletico Madryt a Realem Madryt. W ceremonię otwarcia zaangażowane były niewidome dzieci, które zaśpiewały tuż przed pierwszym gwizdkiem. Przed meczem zorganizowano dla nich spotkanie z piłkarzami obu klubów z Madrytu.

Dzieci w wieku od 7 do 15 lat stworzyły chór, który tuż przed rozpoczęciem meczu wykonał piosenkę Florence and the Machine pt. „You’ve Got The Love”. Chór składał się z dzieci z jednej ze szkół w Tallinie (Tallinna Heleni Kool), która uczy dzieci z wadami wzroku i słuchu, a także z inymi niepełnosprawnościami. Wydarzenie zostało zorganizowane przez fundację UEFA Foundation for Children.

Piłkarz Realu, Sergio Ramos oraz piłkarz Atletico, Saul Niguez spotkali się przed środowym meczem z niewidomymi dziećmi. Był wśród nich Aron, niewidomy chłopiec, któy jest wielkim fanem Realu Madryt. Młody kibic przed meczem spotkał się w szatni z piłkarzem „Królewskich”, Tonim Kroosem. Dzieci mogły dotknąć piłkarzy i porozmawiać z nimi.

Źródło: uefa.com

Oprac. MM

Print Friendly, PDF & Email