Sport: Pierwszy terenowy wyścig na wózkach

Sport: Pierwszy terenowy wyścig na wózkach

Takiej imprezy jeszcze nie było. Wheelmageddon, czyli terenowy wyścig dla prawdziwych twardzieli, którzy chcą zmierzyć się z własnymi słabościami. Na uczestników czeka walka z czasem, stromymi podjazdami na torze offroadowym, przeszkodami i ekstremalnymi zadaniami. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w sobotę (8 lipca) na terenie Hotelu Nosselia*** w Nasielsku w okolicach Warszawy.

Wheelmageddon polega na pokonaniu trasy złożonej z przeszkód sprawdzających siłę, wytrzymałość, sprawność i odporność psychiczną uczestników. Na zawodników czekają błoto, ogień, przeszkody linowe, czołganie, pętla po lesie, kurtyna wodna, jazda na balansie i okopy. Dystans do pokonania wynosi ok. 2 km.

W rywalizacji wezmą udział osoby aktywne, samodzielne, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Na starcie stanie maksymalnie 30 zawodników.

Wheelmageddon to pierwszy w Polsce wyścig terenowy na wózkach. Impreza idealnie wpisuje się w wartości, którymi kieruje się ekstremalna drużyna Avalon Extreme, czyli determinacja, siła czy niezłomność. Chcemy łączyć, inspirować oraz aktywizować wszystkich bez względu na podziały. Wheelmageddon stanowi prawdziwe wyzwanie, tym bardziej że sama trasa jest wymagająca. Na miejscu każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ nie zabraknie atrakcji dodatkowych. Zachęcamy, aby spędzić cały dzień w niepowtarzalnej atmosferze z ludźmi, którzy pokazując, jak pokonywać własne słabości, mogą stanowić dla nas inspirację – powiedział Tomasz Biduś, koordynator Avalon Extreme i pomysłodawca Wheelmageddonu.

Wheelmageddon rozpocznie się o godz. 10:00. Start wyścigu nastąpi w samo południe. Organizatorzy gwarantują atrakcyjne nagrody, w tym nagrody pieniężne. Dla uczestników oraz gości przewidziana jest jazda na swincarach po torze offroadowym.

Harmonogram Wheelmageddonu (sobota; 8 lipca):

10:00 – przyjazd i rejestracja

11:20 – rozgrzewka

12:00 – start

14:00 – koniec biegu

13:30–15:00 – obiad

15:30 – dekoracja

16:00 – swincary i inne atrakcje

17:00 – zakończenie imprezy

  Bartosz Sosnówka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16031 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.