Sport: Paraolimpijczycy wyróżnieni przez Prezydenta

Sport: Paraolimpijczycy wyróżnieni przez Prezydenta

Paraolimpijczycy oraz trenerzy wzięli udział w spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz Ministrem Sportu Witoldem Bańką. Podczas uroczystości medaliści Polski otrzymali odznaczenia za swoje osiągnięcia.

Uroczystość, która stanowiła okazję do wyróżnienia osób ze szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie sportu, odbyła się 3 grudnia w Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Pałacu Prezydenckim. Z paraolimpijczykami spotkali się: Prezydent RP Andrzej Duda, Pierwsza Dama  Agata Kornhauser–Duda, Minister Sportu Witold Bańka oraz przedstawiciele Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

– To wielka promocja sportu z jednej strony, ale z drugiej strony wielka promocja hartu ducha: tego, że mimo barier i wszystkich trudności, które stworzyło życie, można pokonać samego siebie, innych i te przeszkody, które się nawarstwiają. To budzi podziw, ale i buduje. Te zwycięstwa i pokonanie wszystkich trudności pokazują, że życie może mieć zupełnie inne oblicze. Darzymy państwa i wasze sukcesy ogromnym szaunckiem i jesteśmy za nie wdzięczni – mówił podczas uroczystości Prezydent RP Andrzej Duda.

Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej odznaczono Natalię Partykę. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu, za osiągnięcia sportowe oraz działalność na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia, zagrożonych wykluczeniem społecznym otrzymał Rafał Wilk. Złoty Krzyż Zasługi za osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej przyznano Patrykowi Chojnowskiemu, Srebrny Krzyż Zasługi nadano Robertowi Jachimowiczowi, a Brązowy Krzyż Zasługi – Lechowi Stolmanowi.

Marek Biernat, Dariusz Niemczyn oraz Bogusław Szczepański otrzymali Srebrny Krzyż Zasługi za wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej i trenerskiej, za zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu, natomiast Brązowy Krzyż Zasługi przyznano Ryszardowi Bukańskiemu.

Źródło i fot.: pfron.org.pl

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17073