Sport: Odliczamy dni do igrzysk w Pjongczangu

Sport: Odliczamy dni do igrzysk w Pjongczangu

Już za niecałe 50 dni zapłonie paraolimpijski znicz. Na igrzyskach w Pjongczangu Polskę będzie reprezentowało około 10 zawodników w czterech dyscyplinach: narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym, biathlonie i prawdopodobnie parasnowboardzie. Skład reprezentacji zostanie potwierdzony w lutym.

W skład reprezentacji wejdą z pewnością alpejczycy: Igor Sikorski (klasa zawodników startujących na siedząco, aktualny wicemistrz świata w slalomie – Tarvisio 2017), Maciej Krężel (startuje z przewodniczką Anną Ogarzyńską w grupie narciarzy niedowidzących) oraz narciarze biegowi startujący na stojąco: Iweta Faron, Witold Skupień (aktualny wicemistrz świata w sprincie stylem dowolnym – Finsterau 2017); Kamil Rosiek (startuje na siedząco) oraz Łukasz Kubica (przewodnik Wojciech Suchwałko) i Piotr Garbowski (przewodnik Jakub Twardowski) startujący w grupie biegaczy niewidomych i niedowidzących. Wciąż jest też nadzieja, że dzięki dzikiej karcie do igrzysk zakwalifikuje się parasnowboardzista Wojciech Taraba. Wszyscy będą reprezentowali nasz kraj w strojach sponsora kolekcji olimpijskiej PyeongChang2018.

Partnerem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich PyeongChang 2018 została Marka 4F, która zaprojektowała kolekcję na PyeongChang 2018.

– Modele ubrań w naszych kolekcjach zostały naszpikowane nowoczesną technologią tak, aby sportowcy zaopatrzeni byli w stroje najwyższej jakości– mówi Igor Klaja, prezes spółki OTCF S.A.

Sponsorem strategicznym został PKN ORLEN S.A, który już od ponad 1,5 roku wspiera działania Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

– Uważamy bowiem, że polski ruch paraolimpijski i polscy paraolimpijczycy są powodem do dumy podobnie jak reprezentujący nasz kraj olimpijczycy – podkreśla Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN ORLEN. – Z jednej strony w sposób bezpośredni wspieramy finansowo samych zawodników, z drugiej wspierając Polski Komitet Paraolimpijski oraz wydarzenia związane z ruchem paraolimpijskim, podkreślamy jak bardzo zależy nam na budowaniu świadomości w pozytywnym postrzeganiu osób niepełnosprawnych jako pełnowartościowych członków społeczeństwa.

Ruch paraolimpijski na świecie i w Polsce ciągle się rozwija i poszukuje nowych możliwości na istnienie w świadomości społecznej. Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga nie kryje zadowolenia z zaangażowania wszystkich partnerów i patronów medialnych.

– Wszyscy partnerzy i patroni medialni są dla nas niezwykle ważni. Wszystkim bardzo dziękujemy. Udowadniają, że ruch paraolimpijski wzrasta w siłę. Jestem przekonany, że dzięki tej kooperacji przygotujemy także obchody 20–lecia istnienia Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, które przypada w tym roku.

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka zapewnia, że wspiera i będzie wspierał sport osób z niepełnosprawnościami. Zapowiada także, że będzie kibicował paraolimpijczykom.

Źródło i fot. www.paralimpic.org.pl

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17424 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.