Sport: Niepełnosprawni sportowcy zmierzą się tym razem na lodzie

Sport: Niepełnosprawni sportowcy zmierzą się tym razem na lodzie

Klub Olimpiad Specjalnych ''ONI w ATAKu'' działający przy IKS ''ATAK'' zaprasza na I Warmińsko–Mazurski Mityng w Łyżwiarstwie Szybkim Olimpiad Specjalnych, który odbędzie się 9 lutego br na Lodowisku Helena przy ul. Karowej 1 w godzinach 19:30–21:30.Są to pierwsze oficjalne zawody w łyżwiarstwie szybkim Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w regionie warmińsko–mazurskim.

12 łyżwiarzy z dwóch klubów będzie walczyć na 7 dystansach: 25 m, 50 m, 111 m, 222 m, 333 m, 500 m i 777 m w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody odbędą się zgodnie z zasadami i ceremoniałem Olimpiad Specjalnych, a podczas ceremonii otwarcia zawodnicy wypowiedzą słowa olimpijskiej przysięgi: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku''.

Olimpiady Specjalne są światowym ruchem sportowym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zrzeszają blisko 5 milionów sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów.

Organizatorzy zapraszają do kibicowania zawodnikom, którzy walczyć będą w duchu czystej, sportowej rywalizacji. Przypominamy, iż w składzie podstawowym reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w Austria od 14–23 marca 2017 na dystansach 500 m i 777 m wystartuje zawodnik klubu „ONI w Ataku” – Michał Weroński.

  IKS Atak Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15253 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.