Sport: Niepełnosprawni intelektualnie judocy zmierzyli się na macie

Sport: Niepełnosprawni intelektualnie judocy zmierzyli się na macie

W miniony weekend w Poznaniu odbył się I Ogólnopolski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych. Organizatorem turnieju był Oddział Regionalny Wielkopolskie–Poznań, który gościł 60 zawodników z 8 oddziałów regionalnych.

Turniej odbył się według oficjalnych przepisów Olimpiad Specjalnych Polska, a podczas ceremonii otwarcia zawodnicy złożyli słowa przysięgi: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.
Region warmińsko–mazurski reprezentowało 10 zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych ‘”ONI w ATAKu”, działającego przy IKS „ATAK”.

W pierwszym dniu turnieju odbył się trening obserwowany, podczas którego zawodnicy zostali sklasyfikowani do odpowiednich grup startowych. Ostatecznie elbląska ekipa zdobyła 9 medali i jedno IV miejsce:
4 złote – Weronika Fercho, Michał Weroński, Konrad Szumski, Marcin Liszcz
2 srebrne – Anna Rybicka, Mirosław Kostka,
3 brązowe – Mateusz Bielecki, Adam Wiśniewski, Michał Bryl
IV miejsce – Maria Mierzwińska 

– Wszyscy judocy zaprezentowali wyjątkowe judo, pełne emocji, woli walki, wzruszeń i emocji. Jesteśmy dumni, że nasi zawodnicy mogli zaprezentować na krajowej arenie umiejętności, które długo przyswajali i doskonalili na treningach. Każdy z nich odniósł sukces na miarę swoich możliwości, a wszystko to było możliwe dzięki wsparciu wspaniałych i życzliwych nam osób – podsumowuje Joanna Cesarska, opiekun grupy „ONI w ATAKu”.

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17032